Ha regisztrálsz, akkor további extra funkciókhoz juthatsz hozzá...
Szégyenteljes, amit a politika a járványból csinál

Molnár Csaba, Hanula Zsolt, Molnár Réka
Kemenesi Gábor virológussal tárgyaljuk ki a koronavírus-járvány tanulságait, hogy mit rontottak el a tudósok, a politika, a média, és az egyszeri emberek. Tud-e a tudomány ennél gyorsabb lenni? TNT podcast, 30. epizód.
Egy rákos betegnek nem mondhatod, hogy hülyeség, amit szed

Hanula Zsolt, Nagy Attila Károly, Molnár Réka
Gyógyszert szedjek vagy gyógynövényt? Vagy már maga a kérdés is rossz, mert a kettő nem kéne, hogy kizárja egymást? Csupor Dezső gyógynövénykutatóval beszélgettünk gyógynövényekről, tévhitekről, molekula-rasszizmusról, étrendkiegészítő-bizniszről és feleslegesen szedett vitaminokról.
A haldokló kutya elaltatása a legetikusabb, amit tehetünk

Molnár Réka, Molnár Csaba
Az idős kutyák viselkedése sok mindenben hasonlít az öreg emberekhez, így az ő agyukat vizsgálva magunkról is sokat tanulhatunk, akár még az eutanáziát is átértékelhetjük. Súlyos kérdések kutyákról és emberekről a TNT podcast mai adásában.
A haj meg a szőr még ma is nehéz ügy

Flachner Balázs, Hanula Zsolt, Molnár Réka
Hogy kerülnek bele az animátorok a saját filmjeikbe, mit dolgozik 150 ember fél évig egy 3 perces videón, és miért van copfba fonva minden női szereplő haja a videojátékokban? A 3D-modellezés piszkos trükkjeiről a TNT podcastban.
A vírusnál még a tömeggyilkos háttérhatalom is jobb

Molnár Réka, Kolozsi Ádám, Hanula Zsolt
Angliában 5G-s mobiltornyokat rongálnak meg emberek, mert azt gondolják, azok terjesztik a vírust. Krízishelyzetben mindig berobban az összeesküvés-elméletek népszerűsége, ennek a pszichés hátteréről beszélgetünk a TNT podcast mai adásában Krekó Péter szociálpszichológussal.
A Terminátornak tök mindegy, miért öl meg

Molnár Réka, Bolcsó Dániel, Hanula Zsolt
Sci-fi vagy a jövő lehetséges valósága az emberiség ellen fellázadó mesterséges intelligencia? Hogyan teheti jobbá a világot, ha van egy programunk, ami magától megtanul sakkozni, és megveri az emberi világbajnokot? MI és filozófia a TNT podcastban.
A szobor, ami kifogott a CIA kódfejtőin

Molnár Csaba, Kolozsi Ádám, Molnár Réka
A CIA központjában álló szobron látható titkosírást teljes gészében még senki sem tudta megfejteni, pedig a legegyszerűbb módszerekkel készült. Hogyan lehetséges ez a mesterséges intelligencia korszakában - kérdeztük Láng Benedek történésztől, titkosítás-kutatótól.
A videojátékot úgy kéne kezelnie a szülőnek, hogy fogalma sincs róla

Molnár Csaba, Stöckert Gábor
Minden gyerek függő lesz, aki egy kicsit is többet játszik számítógépen? Vagy játékok démonizálásával csak tovább súlyosbítjuk a valós problémákat? Demetrovics Zsolt a viselkedési függésről a TNT podcastban.
Nem lehet kivédeni, hogy Magyarországon is megjelenjen a koronavírus

Molnár Csaba, Hanula Zsolt, Hollik Ágnes, Molnár Réka
A járvány valódi veszélye, hogy totális zavart okoz az egészségügyben és az egész világ normális működésében. És ez még csak a kezdet. Kemenesi Gábor virológussal beszélgettünk a koronavírusról.
Miért szűnt meg a Gamestar és a PC Guru?

Hanula Zsolt, Stöckert Gábor
A két utolsó magyar nyomtatott gémer magazin bő 20 éven át volt egymás legnagyobb konkurense, aztán egyszerre jelentették be a megszűnésüket is. A két lap vezetőivel az okokról, a múltról, és az online tervekről beszélgettünk a TNT podcast új epizódjában.
Egy magyar gyerek tudása három évvel marad el egy kínaiétól

Hanula Zsolt, Kolozsi Ádám, Földi Gábor
Nálunk hősies tanárok küzdenek reménytelenül a közeggel, miközben Kínában a történelem legnagyobb oktatási innovációja zajlik. Mi van a PISA-eredmények mögött? Setényi János oktatáskutatóval beszélgettünk.
Minden nap, minden döntésünkkel befolyásoljuk az éghajlatváltozást

Molnár Réka, Hanula Zsolt, Kolozsi Ádám
Tud-e az egyszeri ember bármit tenni a saját lelkiismerete megnyugtatásán felül, vagy a klímaválság megoldása kizárólag a kormányok és óriáscégek felelőssége? Ürge-Vorsatz Diána klímakutatóval beszélgettünk.
Régen minden jobb lesz

Stöckert Gábor, Hanula Zsolt, Hernádi Levente, Lovas Gergő , Flachner Balázs
Pár nap, és itt a World of Warcraft Classic. A szerkesztőség egykori és mai WoW-függői podcastban beszélik ki, miért volt ez a világ legjobb játéka, és jó ötlet-e visszatekerni 15 évet a naptárban.
Mit kezdhetünk a rémálmainkkal?

Stöckert Gábor, Bazsó Gábor
Lehet-e tanulni álmunkban? Mennyire rontják az alvásélményt a kütyük? El lehet-e aludni nyitott koponyával? Igaz-e a bepisiltetős legenda? Minderre válaszol egy alváskutató induló tech/tudományos podcastünkben, a TNT-ben.